Historie

Společnost POL-AGRO TRADING ZT s.r.o. vznikla v roce 2000 vyčleněním se z původní společnosti POL-AGRO s.r.o., která se od roku 1993 zabývala obchodní činností s polskými výrobními závody. A to z důvodů osamostatnění programu dovozu polské zemědělské techniky a jejího prodeje na území České i Slovenské republiky a jeho rozvojem směřujícím v oblasti pícninářské techniky o značku POLMOT Warfama, fekální techniku POMOT či žací lišty SaMASZ. K základním partnerům patřila i společnost UNIA především v rovině rozmetadel minerálií a firma SIPMA -výrobce svinovacích lisů a ovíječů balíků.

Správná cesta a neutuchající poptávka po spolehlivé a současně cenově dostupné polské zemědělské technice přispěla od roku 2005 k rozmachu značky PRONAR nejprve v oblasti dopravní techniky a léty i v komunální a pícninářském sortimentu. Dynamickým rozpukem této značky jsem byli donuceni omezit spolupráci s jinými dodavateli, což nás vedlo k rozloučení se s touto ikonou a naším prioritním cílem zůstává pestrá nabídka největšího polského výrobce UNIA, tradice letité značky URSUS v oblasti traktorů i dopravní technice, ukrajinské společnosti KOBZARENKO, nepomíjíc polského výrobce dopravní techniky a rozmetadle mrvy CYNKOMET nebo estonskou lesní techniku ONIAR či naftové nádrže SWIMER, spolu se stále populárnějšími fekálními vozy a napáječkami značky POMOT. Úspěšně a letitě především v komunální sféře posypových rozmetadel zastupujeme i značku POMAROL.

V roce 2012 firma přesídlila do vlastních prostorů na okraji Frýdku-Místku. A tímto dochází k rozvoji v rovině regionálního prodeje a servisu malé zemědělské techniky, včetně činnosti pneuservisu.

Od začátku roku 2017 podporujeme činnost na Slovensku prostřednictvím dceřiné společnosti se sídlem v Martině, jakož i naší dceřinou pobočkou AGRO Volyně s.r.o.