TUR POLAND N520

Mini-nakladač TUR POLAND N520 je malý pomocník pro velkou práci


 

 

Na rodinné farmě nedaleko Frýdku-Místku již rok v plném nasazení pracují s novým mini-nakladačem TUR POLAND, který je svou konstrukcí předurčen k práci ve stísněných prostorech jako jsou starší zemědělské objekty, jízdárny, zahradnické areály atd.

Model N520, je smykový nakladač s délkou i výškou jeden a tři čtvrtě metru a s šířkou od 89 do 112 centimetru v závislosti na zvolených pneumatikách. Celková váha stroje činí 720 kg. Navzdory těmto minimalistickým rozměrům je schopen na klasické EURO paletě uzvednout 300 kg do výšky dvou metrů a pokud jde jen o převezení těsně nad zemí dokáže hbitě manipulovat i se 400 „kily“ čehokoli. Srdcem stroje je benzínový motor LIFAN nebo HONDA s elektrickým startem o výkonu 15 koní. Jak se s tímto nakladačem pracuje s ročními zkušenostmi jsme se ptali přímo na farmě.

„Jsme klasický rodinný statek, chováme dobytek i prasata ve starých chlévech, které byly stavěny v době, kdy se pluhy táhly koňmi. Tento nakladač jsme koupili především k odklízení hnoje z těchto stájí a krmení dobytka. Již ale od počátku, co jej máme, nalézáme stále nové a nové uplatnění, ať už jde o manipulaci s čímkoli. Líbí se nám systém rychlé výměny pracovního nářadí, a tak k paletizačním vidlím, lopatě a vidlím na hnůj s přidržovačem jsme si letos koupili i půdní vrták k předvrtání díry na kůly k výstavbě ohrady. Samozřejmě máme i velký nakladač k manipulaci se senážními balíky, nebo nakládce hnoje na poli, malého TURA však startujeme denně a nedokážeme si dnes představit jej nemít, je to malý pomocník pro velkou práci."