OBRACEČE

Základní informace

OBRACEČE PRONAR

Polonesené, s hydraulickým sklápěním do transportní polohy s automatickou aretací. Kopirace jízdy traktoru díky kloubovému zavěšení. Kloubové spoje mezi rotory s výborným kopírováním terénu pomocí torzních tyčí. Stavitelná pojezdová kola 16x6.5 - 18.
Obraceče jsou určeny pro rozprostření sklízeného materiálu před jeho následným sušením a důkladným proschnutím. Na každém pracovním rotoru je sedm pracovních ramen zakončených pružným dvojprutem. Pohony rotorů o vysoké životnosti jsou mazány tuhými mazivy bez nutnosti časté údržby. Rozkládání a skládání rotorů do a z pracovní polohy se provádí synchronicky pomocí hydraulického systému. Aktivní a pružné zavěšení samotných ramen obraceče s výkyvnou hlavicí vede k rovnoměrnému rozhozu píce i v zatáčkách, jakož i na terénních nerovnostech a výborné ovladatelnosti stroje. Pružinová amortizace, stabilizující nastavení stroje vzhledem k traktoru zvyšuje samotný komfort práce. Nastavení úhlu výhozu píce a tím i intenzity obracení lze regulovat pomocí nastavení výšky pojezdových kol ve třech stupních. Nastavení úhlu práce stroje (tzv. hraniční obracení) se ovládá pomocí táhla umístěné v centrální části obraceče. Stroje lze agregovat s traktory se závěsy kat. I a II.

PRONAR PWP 530
Čtyř rotorový obraceč o pracovním záběru 5.2 metrů s potřebou tažného prostředku od 30 k.

PRONAR PWP 770
Šesti rotorový obraceč o pracovním záběru 7.6 metrů s potřebou tažného prostředku od 50 k.Technická specifikace a ceny

Typ stroje   PWP 530 PWP 770
Pracovní záběr [m] 5.3 7.7 
Počet rotorů [ks] 4  6
Počet ramen rotorů [ks] 7  7
Výkonnost [ha/hod] 5.3  7.7
Minimální výkon traktoru [kW/hp] 22/30  37/50
agregace traktoru   kat I a II 
Otáčky vývodového hřídele [ot/min] 540 
Doporučena rychlost práce [km/hod] 10 
Regulace úhlu rozhozu [°]  13 - 19 
Kola    16 x 6.5 - 18 
Hmotnost [kg]  685 915 
Standardní výbava    kardan 

 

Fotogalerie

 

Video

Katalog


Novinky

pronar
unia
ursus
pomot
swimer
pronar
unia
ursus
pomot
swimer
 • Stroje

  Nabízíme širokou škálu nejen zemědělských strojů. V naší nabídce naleznete například přepravníky, rozmetadla, nejrůznější návěsy, žací stroje a nechybi ani traktory. Dále nabízíme nejrůznější transportní a komunální stroje.

 • Servis

  Ke všem prodávaným strojům zaručujeme špičkový servis a zároveň dodáváme veškeré náhradní díly. Mimoto jsme schopni zajistit náhradní díly k takřka veškerým polským strojům.

 • Pneuservis

  V prostorách sídla společnosti ve Frýdku-Místku (Palkovická 2393) nabízíme možnost přezutí Vašeho automobilu, dodávky a další práce v rámci pneuservisu. Pro bližší informace přejděte přímo na stránky pneuservisu.

 • Prodejna a e-shop

  V prodejně a e-shopu můžete zakoupit zahradní těchniku jako například sekačky, zahradní taktory, pily, křovinořezy, štípače, nejrůznější maziva, aditiva a další. V neposlední řadě nabízíme zapůjčení vybranné zahradní techniky.

Videa