Společnost POMOT Chójna je bezesporu nejstarším i největším polským výrobcem fekálních vozů s více než 60 ti letou tradicí. Ve svém portfoliu mimo klasické fekály v litrážích od 2.500 do 30.000 litrů nabízí i napáječky zvířat, vozy pro převoz pitné vody, samostatné kontejnery, komunální a fekální nástavby, čističe kanalizací, jakož i výrobu výměnných nástaveb a podvozků. 
Fekály jsou již dlouhodobě zavedené na trhu v ČR. Fekální cisterny nabízíme v objemench od 2 500 litrů až 30 000 litrů. Důležitým doplňkem, respektivě požadavkem uživatelů,  cisterny je hadicový aplikátor kejdy. Hadicový aplikátor je dodáván v provedení 9 až 24 metrů. Teleskopický hadicový aplikátor je vybaven rozdělovač od výrobce VOGELSANG , který rozděluje hustou kejdu s příměsemi. 
Cisterna na vodu o objemech od 2500 litrů do cisterny na vodu 8 000 litrů s horním otvorem 500 mm včetně ukazate plnění. 
Napáječky zvířat v objemech 2500 až 8000 litrů. Se 3 mi koryty a přeléhacím mechanizmem. Npapáječka je kompletně pozinkovaná. samonosná konstrukce stroje. Bariérka proti překročení zvířat. Ve standardu bez brzd a dalších příplatků.  

Novinkou pro rok 2014 je možné prodloužení záruky na 24 měsíců. To vše je podmíněno servisní (garanční) prohlídkou do 1 roku užívání stroje. Servisní prohlídku provádí výrobce.

Konstrukce stroje je tvořena pozinkovaným rámem s uzavřených profilů (verze rámová) nebo pozinkovaná oje s uchycením přímo na nádrži (samonosná verze). Pozinkovaná nádrž o tloušťce materiálu 5 mm. Variantou je i gumový nátěr pro převoz DAMu. Vlnolamy jsou součásti stroje dle požadavku od 6 700 litrů.
Nápravy jedno osé, tandemy, tridem, boogie, řiditelné, pevné, odpružené, neodpružené dle požadavku uživatele a doporučení výrobce.  Odpružená boogie náprava je vhodná do těžkých a problémových terénů. Díky své konstrukci má náprava boogie předpoklad pro dlouhé užívání stroje. Konstrukce nápravy je uchycena na listových perech, ketré jsou udržené v segmetech s čepy. Při překonávání nerovnosti jsou nápravy rovnoměrně zatěžovány. V případě 2 oseho provední, může být zadní náprava řiditelná. Rovněž u verze tridem je doporučení přední a zadní osa řiditelná.

Různé typy kol dle varianty provedení standard, clasic, premium.  Různé typy závěsů K 80,  agrohák, oko 40mm
Vývěvy typu MEC a KD.
Samozřejmosti je i možnost agregace hadicových aplikátorů v provedení 9 metrů až 24 metrů (rozdělovač VOGELSANG v provedení DOSIMAT a EXA – CUT). Průměr hadic 40 mm. Aplikátory talířové a bodkové (BOMECH). Hadicové aplikátory jsou montovány na  zadní hydraulický závěs. Dodávají se s jednou nebo dvěma vertikálními macerátory. Zapravňovače diskové a radličkové

Bohata doplňková výbava, která uspokojí každého uživatele.
- odpružený závěs
- automatický regulátor brzd ALB
- závěs K 80
- řiditelná náprava
- armatura 6" nebo 4"
- turboplnění
- horní plnící hrdlo s gumovým trychtýřem
- boční boxy pro hadice
- sací ramena výchylná
- celootvíratelná zadní stěna
- horní vlez o Ø 500 mm s žebříkem
- kejdová děla
- pneumatické míchání
- a další

Všechny cisterny jsou ve standardu vybavené plexi trubkovým ukazatelem naplnění stroje v přední časti. 2 okruhové brzdy s 3 stupňovou regulaci ve standardu u všech verzí.
Cisterny o objemu 16 000 litrů s nápravou tadnem má zadní osu říditelnou ve standardu.
Cisterny o objemu 20 000 litrů až 30 000 litrů s nápravami tridem má zadní a přední osu říditelnou ve standardu.
Cisterny o objemu 13 000 litrů, 16 000 litrů a 18 000 litrů s náprtavami b  30 000 litrů s nápravami tridem má zadní a přední osu říditelnou ve standardu.
Novinky

unia
ursus
pomot
swimer
unia
ursus
pomot
swimer
 • Stroje

  Nabízíme širokou škálu nejen zemědělských strojů. V naší nabídce naleznete například přepravníky, rozmetadla, nejrůznější návěsy, žací stroje a nechybi ani traktory. Dále nabízíme nejrůznější transportní a komunální stroje.

 • Servis

  Ke všem prodávaným strojům zaručujeme špičkový servis a zároveň dodáváme veškeré náhradní díly. Mimoto jsme schopni zajistit náhradní díly k takřka veškerým polským strojům.

 • Pneuservis

  V prostorách sídla společnosti ve Frýdku-Místku (Palkovická 2393) nabízíme možnost přezutí Vašeho automobilu, dodávky a další práce v rámci pneuservisu. Pro bližší informace přejděte přímo na stránky pneuservisu.

 • Prodejna a e-shop

  V prodejně a e-shopu můžete zakoupit zahradní těchniku jako například sekačky, zahradní taktory, pily, křovinořezy, štípače, nejrůznější maziva, aditiva a další. V neposlední řadě nabízíme zapůjčení vybranné zahradní techniky.

Videa